Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spolszczenie szablonu
#1
Witajcie!
Przebywam od czasu do czasu na tym forum i za każdym razem mam o tym napisać ale z różnych powodów zapominam.
Chodzi mi o naprawę motywu, tak aby spolszczenie było kompletne.
Ilekroć tu zaglądam doskwiera mi mieszanie pol z ang nazwami - w przypadku obecnego szablonu.

Wystarczy szybkie spojrzenie na prawy górny róg forum, tuż po zalogowaniu wita nas tekstem w stylu "Welcome Back, ..." - naprawdę nie jest to dużo roboty a zdecydowanie wygląda to dużo profesjonalniej niż gdy każda część forum ma swój własny dialekt.
Odpowiedz
#2
Witam Smile Porozmawiam z właścicielem forum na ten temat.
[Obrazek: UserbarForumReklamowe.jpg]


Odpowiedz
#3
Tak się składa, że jestem techniczną osobą na innym forum więc:

ACP > Style i szablony > Szablony (z lewej) > "vienna Templates" > Nagłówek > 

"header_welcomeblock_guest"
"header_welcomeblock_member"

tam znajdziecie wszystko Wink
Odpowiedz
#4
Do języków trzeba gimbusy przyzwyczajać xD
Aś przypomnij mi jutro, prosze :*
Odpowiedz
#5
Okey, przypomnę Tongue
[Obrazek: UserbarForumReklamowe.jpg]


Odpowiedz
#6
No i teraz to wygląda jak należy, można by się jeszcze przyczepić do "Unread Messages" po najechaniu na licznik wiadomości (tak to perfekt).
Tak zupełnie z innej beczki (bo nie chce zakładać kolejnego tematu) modal przy logowaniu Wam się lekko rozjechał.

// EDIT:
Poza inne braki w tłumaczeniu przy zakładkach (dokładnie w widoku profilu użytkownika).
No i ostatnie czyli "Topics" na stronie głównej.
Odpowiedz
#7
Niestety twórcy MyBB bardzo "dbają" by była kompatybilność stylów do każdej nowej wersji skryptu.
[Obrazek: UserbarForumReklamowe.jpg]


Odpowiedz
#8
Przede wszystkim tyczy się to twórców stylów bo Mybb rozwija (tak właściwie) jedynie jeden podstawowy a cała reszta jest przerabiana (lub niezwykle rzadko - pisana od zera) przez niezależnych twórców. Tak właściwie problemem jest ustawienie np. 18* tak aby szablon był domyślnie kompatybilny z wszystkimi wersjami Mybb 1.8 (jak to się robi w przypadku wtyczek). Twórcy zamiast tego wolą ustawić 1806,1807,1808 itd (bo tylko tak się da z tego co wiem). Dzięki temu mają pewność, że przy wypuszczeniu nowej wersji silnika ich szablon będzie domyślnie "niekompatybilny" więc będą mieli czas na sprawdzenie co zostało zmienione i poprawienie tego i owego w kolejnym wydaniu szablonu.

Pomijając to zmiany prawie zawsze są kosmetyczne, dużo większe są np. przy zmianie z Mybb z 1.6 -> 1.8.
Odpowiedz
#9
A to na pewno. Z 1.6.x to już chyba nikt nie korzysta? Wink
[Obrazek: UserbarForumReklamowe.jpg]


Odpowiedz
#10
Jakby tak poszukać na pewno znaleźli by się jeszcze jacyś giganci którzy korzystają.
Ogólnie chodziło mi przy zmianach głównych gałęzi tak jak to będzie miało kiedyś miejsce przy MyBB 1.8 -> 2.0 o ile w ogóle to nastanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości