Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezent na Dzień Dziecka
#1
Chciałbym poznać Waszą opinię odnosnie poniższego pomysłu na prezent z okazji Dnia Dziecka, a przy okazji zareklamować firmę Wink.
Chodzi mi o gry i programy edukacyjne dla dzieci, dzięki którym pożytecznie spędzą czas przed komputerem. W powszechnej opinii można wyróżnić dwa główne trendy: rodzice dziecku zabraniają w ogóle dostępu do komputera (często "dla zasady") albo dają mu wolną rękę (a tu wiadomo: głupawe gierki czy nieodpowiednie strony w necie). Jest też trzecia grupa, która w ograniczonym zakresie pozwala dziecku korzystać z kompa i jednocześnie dba, by wyniosło z tego coś wartościowego. Sam zaliczam się do tej ostatniej, a w zasadzie zamierzam się zaliczać, bo mój synek ma dopiero 16-miesięcy. Uważam bowiem, że młodym ludziom należy udostępniać komputer, tylko zacząć od pokazania czegoś pożytecznego (a nie gier), dzięki czemu w innej formie (bardziej różnorodnie) stymulowany będzie rozwój dziecka. Tym bardziej, że obecnie programy edukacyjne wcale nie są nudne, a zabawa przez naukę to idealne rozwiązanie. I tak też programy z serii Akademia Umysłu JUNIOR (http://www.akademia-umyslu.pl/junior/gry...i-programy) stawiają na rozwijanie takich umiejętności, jak czytanie, spostrzegawczość, koncentracja, zapamiętywanie itp., a wszystko w pięknej oprawie audio-wizaulnej. Uważam, że takie gry/programy edukacyjne to mądry i atrakcyjny prezent na Dzień Dziecka. Jakie jest Wasze zdanie?
Odpowiedz
#2
Przyznam - elektronika to zły pomysł. Zależy też czy szkolny uczeń dobrze się uczy - jeśli "niekujon" to w żadnym wypadku. Ale w moim przypadku gram w gry choć uczę się dobrze - i nie chwaląc się - otrzymam ten pasek, lecz na świadectwie.

Zależy czy uczeń się dobrze uczy;
Dla młodych polecam jak pan wspomniał tę Akademię. Racja, rozwija mózg.
Radzę uważać na treści, w szczególności strzelanki - choć Komputer Świat pisze, iż to nie musi wywołać wpływu.
Odpowiedz
#3
Ogólnie sam pomysł mi się podoba - moje dziecko uczy się np. angielskiego na takim darmowym kursie e-learningowym, gdzie nauka jest poprzez grę (zdobywa się punkty, poziomy etc.). Ale z punktu widzenia dziecka to chyba nie do końca trafiony pomysł akurat na Dzień Dziecka.
Odpowiedz
#4
według mnie najlepszym rozwiązaniem są książki, niezależnie czy dziecko ma 12 miesięcy czy 12 lat, ja swojemu chrześniakowi kupiłem taką http://xiegarnia.pl/ksiazka/?book=Pawe%C...7672-311-2 oczywiście nie potrafi jeszcze czytać, ale od tego są rodzice, niestety z przykrością stwierdzam, że coraz więcej rodziców nie czyta książek swoim dzieciom
Odpowiedz
#5
Naprawdę polecam Akademię Umysłu, kiedyś była w czasopiśmie komputerowym oferta programu na "szybkie czytanie" i bardzo na tym skorzystałem Smile
Dzięki www.bioconceptbhp.pl zaliczyłem BHP.
Odpowiedz
#6
Cieszę się z Waszego odzewu oraz informacji, że Akademia Umysłu komuś pomogła. Teraz realizuje ona projekt nagród dla uczniów na koniec roku szkolnego, w ramach którego szkoły dostają rabat 30% na zakup programów edukacyjnych (szczegóły tutaj: www.nagrody.akademia-umyslu.pl). Jeśli więc są na tym forum uczniowe, pedagodzy lub rodzice, moim zdaniem możecie śmiało podsunąć nauczycielom pomysł właśnie takich nagród dla uczniów. Jakież może być ich zdziwienie, ze mają takiego postępowego nauczyciela, który jest świadomy popularności komputerów wśród młodzieży i bynajmniej nie zamierza z tym walczyć, a wspierać w rozsądny sposób.
Odpowiedz
#7
Moje dziecko zażyczyło sobie trochę większego prezentu, który będzie połączony z prezentem na urodziny i jest to remont pokoju. Teraz muszę co prawda szukać intensywnie porad dotyczących wystroju pokoju młodzieżowego, ale jako, że i tak już dawno w nim nie było nic zmieniane to chyba warto jest spełnić prośbę dziecka.
Odpowiedz
#8
marysia.co - wspaniały pomysł. Co do gier komputerowych - myślę, że trzeba to poważnie przemyśleć. Lepiej ograniczać ilość czasu, jaką dziecko spędza przed komputerem.
Odpowiedz
#9
Moja siostrzenica zażyczyła sobie od rodziców psiaka. Marzyła o nim już od dawna, a oni przez dłuższy czas nie chcieli się zgodzić. W końcu jednak zaczęli przeglądać ogłoszenia typu "Cavalier King Charles Spaniel sprzedam", twierdząc, że to odpowiednia rasa dla dziecka w tym wieku i zdecydowali się wreszcie na ślicznego szczeniaczka, który od razu zdobył serce wszystkich domowników, w tym swojej nowej małej pani Smile
Odpowiedz
#10
I bardzo dobrze. dzieci powinny wychowywać się ze zwierzętami - to uczy je obowiązkowości i odpowiedzialności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości