Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezent na Dzień Dziecka
#21
Oczywiście, że laptop to bardzo kosztowny prezent. Moim zdaniem bardziej pasuje jako upominek na komunię. Wydaje mi się, że Dzień Dziecka powinien być po prostu dniem wyjątkowym, a więc najlepiej tego dnia wyjść gdzieś z dzieckiem, pozwolić mu na wszelkie zachcianki (niekoniecznie zakupy ale np. bajki w telewizji cały dzień ;-), słodycze i inne czynności, które na co dzień są zakazane albo ograniczane. Niech wie, że to jego święto. ;-)
Odpowiedz
#22
najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest książka, jak nie wiesz co kupić to możesz zajrzeć np. http://xiegarnia.pl/najnowsze-recenzje/ uważam, ze naprawdę czystym szaleństwem jest kupowanie dzieciom smartfonów, laptopów
Odpowiedz
#23
Kupowanie książek ma sens, jeśli jesteśmy w stanie je dzieciom czytać np. do snu. Jeśli chodzi o starsze dzieci trzeba w nich rozbudzać potrzebę czytania dając im przykład. Jak tu dziwić się dzieciom, że w wolnym czasie wolą grać na komputerze, skoro rodzice też wiecznie przesiadują przed komputerem?
Odpowiedz
#24
Też prawda. Dzieci biorą przykład między innymi właśnie ze swoich rodziców.
Odpowiedz
#25
czy ja wiem, moja 2letnia siostrzenica bardzo kreatywnie bawi się tabletem - robi zdjęcia, filmiki, ogląda je później, przegląda filmiki na youtubie itp. Nie zna gier, bo jej nikt nie pokaże, poza tym dostaje tablet od czasu do czasu - podstawą jest postawa rodziców i umiejętność stawiania dziecku jasnych granic, a tu jest fajny poradnik, jak dziecku wybrać tablet: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybr...kupic/600/
Odpowiedz
#26
Odświeżam swój temat, skoro ponownie zbliża się Dzień Dziecka Smile Ja znowu w temacie edukacyjnych prezentów, ale tym razem od zupełnie innej strony niż poprzednio. Tym razem będzie "analogowo". Jest bowiem taki zestaw, który nazywa się Teczką Inspiracji (http://zuzutoys.pl/zestawy-kreatywne/239...racji.html). To 20 kart ze szkicami znanych obrazów oraz podanymi w przystępny sposób ciekawostkami na ich temat. Szkice oczywiście są do pomalowania przez dziecko, czyli może ono odwzorować wiernie np. Monę Lisę albo popuścić wodze wyobraźni i stworzyć nową jakość Wink Rzecz jasna nie jest to propozycja dla małych dzieci (producent daje 8+, ale czytałem recenzję o wykorzystaniu już przy 6+). Jak Wam się widzi rozwijanie zainteresowań dzieci przy pomocy takich zestawów?
Odpowiedz
#27
Sądzę, że najlepszym wyjściem jest coś edukacyjnego, zabawka, która będzie bawić i jednocześnie uczyć, dobrym rozwiązaniem są np. puzzle, czy gry pamięciowe, a nawet zwykłe gry planszowe, nasza mała uwielbia Krainę Lodu także chyba dostanie coś w tym stylu: Kraina Lodu-kolekcja
Odpowiedz
#28
Nie wydaje mi się, żeby Dzień Dziecka był takim świętem żeby kupować jakieś mega drogie prezenty, raczej jakieś upominki. A najbardziej pewnie by się dziecko cieszyło, gdyby ten dzień spędziło z rodzicami, do tego jakieś wyjście do kina czy inne rozrywki Smile
Odpowiedz
#29
Na dzień dziecka najlepiej sprawdzają się po prostu jakieś fajne zabawki Smile
Odpowiedz
#30
zabawki, słodycze, może jakiś fajny gadżetSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości