Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca w Polsce czy za granicą
#11
Mój wujek zdecydował się na wyjazd do Anglii. Nie znał zbyt dobrze języka, ale zawsze pracował na budowie i miał fach w ręku. Na miejscu już zrobił kurs na maszyny budowlane w Empire Training Services. Kurs był prowadzony w języku polskim, więc nie miał problemu ze zrozumieniem. A dzięki temu, że miał certyfikat dostał lepszą pracę.
Odpowiedz
#12
Jasne, że w Polsce da się znaleźć pracę. Możecie zerknąć na stronę kwupr.pl/praca/cv jeśli nie macie napisanego CV, a później wystarczy posprawdzać portale ogłoszeniowe z ofertami pracy i aplikować. Prędzej czy później jakaś firma się odezwie Wink
Odpowiedz
#13
Wszędzie można dobrze zarobić, nawet w Polsce. Nie sztuką jest wyjechać do Holandii i pracować na magazynie. Mnie praca fizyczna nie interesuje, więc wolę się szkolić, żeby pracować w Polsce.
Odpowiedz
#14
W Polsce też można fajny hajsik kosić, np. jako handlowiec. kliknij i przeczytaj poradnik jak dostać taką pracę bez żadnego doświadczenia Smile
Odpowiedz
#15
Niektóre zawody wymagają od nas ciągłego dokształcania się i odbywania szkoleń, a szczególnie ważne jest to w przypadku pracy w charakterze nauczyciela. Nie dość, że co chwilę pojawiają się nowe przepisy i reformy, z którymi musimy być na bieżąco, to także wydarzenia na świecie stawiają przed nauczycielami masę wyzwań - wystarczy wspomnieć o pandemii i nauczaniu zdalnym czy wojnie na Ukrainie i problemem z zasymilowaniem ukraińskich uczniów w polskich szkołach. Jeśli zatem pracujecie w szkolnictwie, to myślę, że przyda się wam namiar na tę stronę https://ecrklex.pl/ - tam znajdziecie przede wszystkim aktualne informacje, ale także ciekawą ofertę szkoleń.
Odpowiedz
#16
Tak szczerze mowiac w obecnych czasach wyksztalcenie jest malo przydatne.. no moze medycyna czy jakies prawo to tak ale nie czarujmy sie wiele osob po studiach nie podejmuje pracy w wyuczonym zawodzie. moj maz jest tego przykladem. studia mechanika samochodowa a jest elektrykiem Big Grin zaczelo sie od naprawy gniazdka, potem zaczal artykuly czytac https://www.egsystem-sklep.pl/jakie-narz...-n-65.html i tak sie wkrecil ze uprawnienia zrobil
Odpowiedz
#17
Podobno w Niemczech jednak bardzo lubią papierologię i mimo wszystko lepiej patrzą i szybciej przyjmują do pracy osoby, które mają udokumentowane umiejętności np. dyplom szkoły zawodowej z jakimś konkretnym zawodem. Oczywiście da się zarabiać i bez dyplomów, ale to się wiąże z częstymi wyjazdami, a rodzina tęskni. Inaczej jest, gdy rodzina też wyjeżdża, a wtedy nie można zapomnieć o nieludzkich Wink członkach rodziny. Warto wtedy przeczytać ten artykuł i dowiedzieć się Jak bezpiecznie przewieźć psa ?
Odpowiedz
#18
We wtorek ostatni egzamin i wtedy zaczynam szukać pracy. Może słyszałyście coś o pracy, ewentualnie praktykach, od sierpnia/września dla studentów ostatniego roku Informatyki w Zarządzaniu? Raczej interesuje mnie coś związanego z zarządzaniem, ewentualnie w bankowości, bo nie jestem zbyt dobrą informatyczką.
Odpowiedz
#19
O pracę jak ma się doświadczenie nie jest ciężko. Gorzej, gdy nie mamy doświadczenia w danej branży lub jesteśmy świeżo po szkole. Jednak zawsze znajdzie się pracodawca chętny na współpracę ze świeżakiem, wystarczy dobrze poszukać Smile
Odpowiedz
#20
Za granica na pewno można lepiej zarobić, ale czy pieniądze są lepsze niż rodzina, przyjaciele ...?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości