Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka forma reklamy najskuteczniejsza?
To wszystko zależy od tego jaka to jest branża i jakie mamy oczekiwania. Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że sieć jest teraz numerem jeden, ale tez nie ma co demonizować. Ja w swoim mieście ciągle widzę takie wielkie reklamy: http://fabrykareklamy.pro/produkcja/druk...llboardow/ i wydaje mi się że ciągle są one bardzo popularne. Zresztą nie wyobrażam sobie ogłaszania jakiejś wielkiej akcji czy informowania o jakimś wydarzeniu tylko przez fanpejdze. Przecież nie każdy ma konto na FB! Pewnie tym co mają takie konto wydaje się to niemożliwe, ale tak jest. i nie chodzi mi tylko o to że ktoś nie zakłada, ale usuwa konto. Po pewnym czasie te wszystkie społecznościowe serwisy przytłaczają i człowiek zupełnie świadomie wychodzi z tego świata. Nie zrozumcie mnie źle, nie mówię że FB to samo zło, wręcz przeciwnie, ale ograniczanie się tylko do niego jest chyba jednak złą drogą.
Odpowiedz
Skuteczność reklamy zależy przede wszystkim od docelowego odbiorcy. Jeżeli są to osoby starej daty, lepiej spisze się reklama w telewizji niż w internecie, a najlepiej moim zdaniem zadziała gazeta. Dla młodszych ludzi fakt, internet to najlepsze źródło. Jeśli zaś chodzi o formę, to wydaje mi się, że filmiki reklamowe odchodzą do lamusa, bo nikomu nie chce się ich oglądać. Lepiej spisują się banery, obrazki czy audycje radiowe. Aby dotrzeć do większej liczby odbiorów, warto prowadzić fanpage'e na portalach społecznościowych, ale jak słusznie zauważył kolega wyżej, nie każdy posiada tam konto. W Krakowie popularna jest reklama na tramwajach, dociera do wielkiej rzeszy odbiorców, zwłaszcza na liniach jadących przez całe miasto. Takie mamy czasy, że wszystko może być reklamą. Trzeba się tylko zastanowić, do kogo ma być ta reklama kierowana i wybrać najskuteczniejszy kanał.
Odpowiedz
Praktycznie wiele sklepów internetowych stosuje te same narzędzia promocji, a jak wiadomo trzeba starać się być lepszym od konkurencji. Można próbować budować przewagę konkurencyjną w oparciu o różne usługi dla firm, które nie wszyscy wykorzystują np. http://www.way2send.pl/ która pozwala na integracje systemów kurierskich, lub automatyczne pobieranie zamówień.
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepsza reklama w internecie :-) Ulotki i takie gadzety trafiają często do kosza lub do szufladek, gdzie gibuą się razem z innymi rzeczami. Jak zobaczysz w portfolio np u nich tychy agencja reklamowa mooka robią fajne rzeczy i zajmują się reklamą. Warto czasem zainwestować :-)
Odpowiedz
Na początek na pewno warto zainteresować się projektowaniem logotypów w Fooz.pl. Logo przyda się i na stronie i na ulotkach, które będziemy rozdawać, a dobrze, żeby było profesjonalnie wykonane.
Odpowiedz
Chyba najkorzystniej jest połączyć kilka form.
Odpowiedz
Również jestem jestem zdania, że najlepiej połączyć kilka form reklamy. Co do gadżetów. To jest sposób na to aby gadżety nie trafiły do szuflady. Moim zdaniem skuteczną formą reklamy będą takie parasole sztormowe http://senz.pl/ . Mają nowoczesny wygląd pasujący nawet do stroju biznesowego, zwracają na siebie uwagę, są wytrzymałe w czasie wichury czy deszczu i praktyczne bo można je nawet używać podczas jazdy rowerem. Można na nich umieścić logo firmy - wiadomo, że z parasolem wychodzi się na zewnątrz. Atrakcyjny wygląd przykuwa uwagę przechodniów, także większe grono odbiorców zobaczy logo firmy Wink
Odpowiedz
(12-12-2015, 20:00)madeja napisał(a): Chyba najkorzystniej jest połączyć kilka form.

To byłoby zdecydowanie najlepsze. Często trzeba łączyć reklamę tradycyjną z internetową.
Odpowiedz
Ja polecam kartony ze strony Kartondlaciebie.pl Smile
Bezproblemowo wykonują pudełka z zamknięciem magnetycznym, ekspozytory czy pudełka wieloczęściowe Smile
Odpowiedz
Hmm a co mają kartony do form reklamy? Umieszczasz na nich logo firmy i rozdajesz klientom?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości