Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bydgoszcz i Lublin będą leczyć marihuaną. Trwa selekcja pacjentów z padaczką lekoodpo
#1
Myślę, że to odpwoiedni dział. Temat może kontrowersyjny w Polsce! No ale zapraszam do dyskusji!

[Obrazek: uid_0b49b3510cbd28df4e5e3b467f5501431432...ht_355.jpg]

Jest szansa na pomoc dla chorych na padaczkę lekoodporną. W Bydgoszczy i w Lublinie już niedługo mają ruszyć specjalne projekty leczenia za pomocą marihuany medycznej, ustalili dziennikarze Gazety Pomorskiej. Lekarze mają nadzieję, że dzięki zastosowaniu rośliny w terapii, u chorych znacznie zmniejszy się ilość napadów padaczkowych.

Mile widziane komentarze, i własne zdanie na ten temat!  Cool
Odpowiedz
#2
Cieszę się! W końcu idzie nowoczesność. Czekam jeszcze tylko na terapię uzależnień i zespołu stresu pourazowego z pomocą LSD i badania nad leczeniem klasterowego bólu głowy z pomocą jakiegoś innego narkotyku. Nie jestem za całkowitą depenalizacją narkotyków, ale ignorowanie ich leczniczego działania jest głupotą.
Odpowiedz
#3
To ciekawe jak w imię poprawności sondażowej wielu lekarzy nagle zapomniało, że marihuana jest lekiem. Co najważniejsze lekiem skutecznym.
Marihuana to popularna nazwa wysuszonych kwiatostanów i liści konopi siewnych, rośliny pochodzącej z Azji, jednak uprawianej, legalnie lub nie, na całym świecie. Marihuana jest najbardziej znana jako narkotyk który nie uzależnia fizycznie, ale psychicznie. Same konopie mają od lat wiele zastosowań w lecznictwie.
Najwcześniej poznanym i najbardziej znanym kannabinoidem jest THC – tetrahydrokanabinol, ale nie jest to jedyny związek chemiczny zawarty w konopiach. Jest ich kilkaset, a samych kannabinoidów kilkadziesiąt. Marihuana znana jest od wieków jako substancja powodująca przyjemny stan umysłu. Podobnie jak wiele innych naturalnych substancji psychoaktywnych, była używana w czasie obrzędów religijnych (i nadal jest; indyjscy asceci, sadhu, używają jej dla wspomożenia medytacji, a w ruchu rastafari palenie marihuany jest traktowane jako sakrament).
Od dawna znane są również właściwości lecznicze marihuany. Jej palenie uśmierza dolegliwości bólowe, lęk i depresję. Trwają badania nad możliwością zastosowania leków z konopi siewnych w leczeniu bólu oraz jako środka przeciwwymiotnego i zwiększającego apetyt u pacjentów leczonych chemioterapią z powodu choroby nowotworowej. W kilku krajach leki zawierające kannabinoidy zostały już oficjalnie zarejestrowane.
Więcej informacji znajdziecie w artykule na stronie : http://wylecz.to/pl/zdrowy-styl-zycia/uz...o-lek.html
Odpowiedz
#4
Myślę, że to bardzo fajna inicjatywa.
Odpowiedz
#5
Ja uważam jeśli to ludziom pomaga to powinno być legalne i tyle
Odpowiedz
#6
Zdecydowanie. Nie wiem po co taka afera w związku z tym tematem.
Odpowiedz
#7
Lekarz, który tym leczył już został zwolniony...
Odpowiedz
#8
No tak, niestety nawet pomimo tego, że wyniki były dobre.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości