Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu
#21
Tak jak wspominaliście przy budowie domu trzeba zwrócić uwagę na każdy szczegół dlatego np. do elewacji chyba zatrudnię projektanta z firmy https://www.elewacjemarzen.pl/kontakt-pr...cji-domow/ słyszałem wiele dobrego na ich temat , a ja wychodzę z założenia, że jak coś robić to raz, a porządnie.
Odpowiedz
#22
Tak z doświadczenia, polecałbym ci dobrze sprawdzić okolicę przed zakupem działki. Zwłaszcza pod względem hałasu. W końcu większość osób chciałaby mieszkać w cichej i spokojnej okolicy, a niestety nie wszędzie tak jest. Dlatego też uważam, że dobrze jest się uprzednio wyposażyć w sonometr i zmierzyć odpowiednie wartości o różnych porach dnia. Takie przyrządy służące do pomiaru znaleźć można m.in. w tym https://www.test-therm.pl/ miejscu. Warto sprawdzić, żeby potem móc spokojnie mieszkać i nie martwić się hałasem.
Odpowiedz
#23
Budowa domu to jedno ale drugie to jego wyposażenie. Sam nie wiem co jest trudniejsze:-) Z samą budową u nas poszło raczej gładko, chyba mieliśmy szczęście do ekipy budowlanej bo wydaje mi się, że uwinęli się z tematem dość szybko. W sumie to sam dom nie jest duży ale sądziłem, że dłużej to potrwa. Ale do czego zmierzam - właśnie to, ze dom nie jest duży spowodowało, może nie problemy ale trzeba było pokombinować z wyposażeniem, ustawieniem go itd. Najdłużej szukaliśmy schodów aż w końcu zdecydowaliśmy się na te schody spiralne - przede wszystkim ze względu na to, że stosunkowo zajmują niewiele miejsca a te które znaleźliśmy wyglądały na całkiem solidne i dobrze wykonane. Konkretnie chodzi mi o schody novo ze stopniami z drewna dębowego. Co ważne daliśmy radę zamontować je sami. Na początku trochę było główkowania ale potem z pomocą instrukcji poszło już łatwo. No to teraz czas pomyśleć o jakiejś parapetówie:-)
Odpowiedz
#24
Podczas budowy domu musimy dbać o wiele rzeczy, jak to czy mamy wystarczającą ilość materiałów oraz co zrobimy po zakończeniu budowy. Można zaopatrzyć się w takie rzeczy jak płyta meblowa biała, która posłuży nam do wykonania mebli.
Odpowiedz
#25
Jeśli budujecie dom z balkonem/balkonami to warto od razu uwzględnić, żeby była rynna pod balkonem. To praktyczne rozwiązanie. Ogólnie system rynien w domu powinien być sprawny i solidnie przymocowany, tak by nie stwarzał żadnego niebezpieczeństwa.
Odpowiedz
#26
Sprzątanie po budowie wymaga szczególnej uwagi i troski, a profesjonalna firma sprzątająca może w tym pomóc.
Prace remontowe często pozostawiają po sobie wiele pyłu budowlanego i brudu. Firma sprzątająca https://sprzataniepro.pl/ może przeprowadzić dokładne czyszczenie, w tym wycieranie ścian, podłóg, ram okiennych i innych powierzchni, aby usunąć pył budowlany i pozostawić obszar czysty.
Podczas remontów może gromadzić się wiele resztek materiałów budowlanych, takich jak skrawki drewna, płyty gipsowo-kartonowe, materiały opakowaniowe itp. Firma sprzątająca pomoże usunąć te resztki i sprawi, że przestrzeń będzie wolna od gruzu.
Podczas renowacji okna często pokryte są pyłem budowlanym oraz śladami kleju i farby. Firma sprzątająca może przeprowadzić dokładne czyszczenie okien i ram okiennych, aby przywrócić im czysty i lśniący wygląd.
Po remoncie wykładziny podłogowe, takie jak dywany, płytki, podłogi laminowane lub drewniane, mogą być brudne. Firma sprzątająca zapewni odpowiednie narzędzia i środki do usuwania kurzu, gruzu budowlanego i plam z różnych rodzajów podłóg.
Jeśli podczas remontu prowadzone były prace w łazience lub kuchni, firma sprzątająca może przeprowadzić dogłębne czyszczenie urządzeń sanitarnych, takich jak zlewy, toalety, wanny i prysznice, aby usunąć pył budowlany i zanieczyszczenia.
Odpowiedz
#27
Wspominaliście wcześniej o ocieplaniu budynku, według mnie to teraz jedna z istotniejszych kwestii jeśli chodzi o wykończenie domu. Dobra termoizolacja domu to nie tylko skuteczniejsze ocieplanie, to także oszczędność. Dlatego warto zadbać o obłożenie elewacji styropianem czy styrodurem, wybranie szczelnych okien oraz ocieplenie poddasza i dachu. W przypadku tego ostatniego, jedną z popularniejszych metod jest pianka PUR, ale stosuje się także celulozę i wełnę skalną. W internecie można znaleźć wiele ofert tego typu, przykładem może być chociażby https://cels.pl/
Odpowiedz
#28
Jak budowa domu to także i załatwianie sprawy z dachem, a tego typu działania muszą zostać właściwie przeprowadzone. Zależy też, jaki to typ dachu, chociażby te z papy wymagają pewnych konkretnych technicznych aspektów. Jednym z nich jest właściwe uszczelnienie dachu z papy, a kiedy to zrobić, zobacz tu. Może być to przydatna informacja, choć możliwe, że znacznie częściej niż w domach wykorzystuje się je w innych typach zabudowań.
Odpowiedz
#29
Ciekawe pytanie, muszę się nad tym zastanowić.
Odpowiedz
#30
Ich oferta wygląda ciekawie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości