Leyll
(Newbie)
*

Data rejestracji: 04-07-2015
Data urodzenia: Nie określono
Czas lokalny: 11-17-2024, godzina 08:24
Status: Offline

Informacje o Leyll
Dołączył: 04-07-2015
Ostatnia wizyta: 04-07-2015, 13:42
Razem postów: 0 (0 postów dziennie | 0 procent wszystkich postów)
Razem wątków: 0 (0 wątków dziennie | 0 procent wszystkich wątków)
Spędzony czas online: 1 Minuta, 48 Sekund
Poleconych użytkowników: 0
Reputacja: 0 [Szczegóły]

Dane kontaktowe użytkownika Leyll
Strona domowa: http://superzespol.pl/tu-ju-bylimy/kujawsko-pomorskie/zespol-muzycznhttp://
  
Dodatkowe informacje o Leyll
Płeć: Niezaznaczone
O mnie: Każdy wie, jak ważny jest dzień, w którym rozpoczyna się nowy rozdział w życiu. Towarzyszące mu emocje zapamiętane są do końca życia. Zwłaszcza, jeśli mówimy o wymarzonym ślubie oraz związanej z nim zabawie weselnej. Aby wesele wywoływało miłe wspomnienia, należy odpowiednio się do niego przygotować. Muzyka, tańce oraz śpiewy są jednymi z najbardziej istotnych elementów wesela. Składają się na dobrą zabawę, która jest najważniejsza na każdym przyjęciu weselnym. Aby zabawa była udana oraz żaden z gości nie wychodził z niej znudzony, należy z pewnością wybrać dobry zespół weselny, który odpowiednio rozkręci imprezę. W końcu w dużej mierze od niego zależy bardzo wiele, można nawet powiedzieć, że cały charakter zabawy weselnej.
Jakie zatem kryteria należy sobie obrać przy szukaniu odpowiedniej kapeli muzycznej? Otóż dobry zespół na wesele powinien być zgraną ekipą doświadczonych muzyków. Najlepiej takich, którzy od lat istnieją na weselnej scenie muzycznej. Cenione są grupy muzyczne, które obsługują nie tylko wesele, ale są również są zespołami na studniówkę, świadczą swoje usługi na bankietach, urodzinach i innego typu imprezach okolicznościowych. Warto dowiedzieć się coś więcej o samych członkach zespołu. Muzycy oraz wokaliści stanowiący dobry zespół weselny oprócz doświadczenia powinni mieć odpowiednie wykształcenie muzyczne, ale przede wszystkim muszą swoje obowiązki wykonywać z pasją, która pomoże wzbudzić większy entuzjazm wśród zebranych gości.
Co jednak zrobić, jeśli nie zna się żadnych zespołów i nie ma nikogo, kto mógłby jakiś zespół polecić? Obecnie istnieje możliwość przesłuchania dema zamieszczonego na stronie internetowej grupy muzycznej lub fragmentów z wesela zamieszczonych w internecie. Można także umówić się z określonym zespołem, na wesele kogoś innego. Przychodzi się wówczas posłuchać jak w rzeczywistości gra dana orkiestra, aby mieć właściwy obraz organizowanej przez nią zabawy weselnej.
To, co pomaga w wyborze zespołu na imprezę, to również przygotowanie techniczne. Dobry sprzęt jest gwarantem mocnego i czystego dźwięku. Zgromadzeni na imprezie nie powinni odczuwać dysonansu spowodowanego złą jakością dźwięku, która przeszkadza wówczas w zabawie. Przydatne jest także oświetlenie proponowane przez kapelę, które dodaje efektów wizualnych i sprzyja klimatowi zabawy.
Dobry zespół muzyczny charakteryzuje się również różnorodnością repertuaru – powinien umieć zagrać oraz zaśpiewać zarówno stare utwory, jak i te najnowsze. Ważne jest aby przestrzał epok muzycznych stanowił przekrój ostatnich pięćdziesięciu lat. Profesjonalna kapela muzyczna potrafi również grać w brzmieniu różnych stylów, np. rockowym, jazzowym itp., jeśli oczywiście klient sobie tego zażyczy.
Zespół muzyczny na wesele zajmuje się również konferansjerką oraz prowadzeniem różnorodnych zabaw. Od samego wejścia na salę powinien zabawiać zgromadzonych: przywitać przybyłą parę młodą, oznajmić witanie nowożeńców chlebem i solą przez ich rodziców, zapowiedzieć pierwszy taniec oraz nawoływać do wspólnej swawoli. Jeśli, któryś z gości będzie chciał zadedykować komuś innemu piosenkę, kapela muzyczna powinna przyjąć taką propozycję. Ważnym elementem dla samych nowożeńców są podziękowania dla rodziców, często też dla dziadków oraz chrzestnych. Wcześniej powinno ustalić się z orkiestrą, jaka piosenka powinna być zagrana na ten moment i w którym momencie wesela. Jest to niejednokrotnie wzruszająca chwila, dlatego powinna być zorganizowana odpowiednio. Zespół weselny powinien być pewnego rodzaju wsparciem dla pary młodej, jak i ich rodziców. Jeśli podczas zabawy zauważa się niepokojące zachowanie gościa, bądź grupy gości, wówczas konferansjer z zespołu powinien złagodzić sytuację i próbować swoim humorem rozwiązać zaistniały problem.
Jeśli chodzi o zabawy organizowane na weselu można je przedyskutować z członkami zespołu muzycznego. W końcu to oni je przeprowadzają według ustalonych zasad. Każda kapela muzyczna powinna mieć w zanadrzu przygotowanych kilka rozrywek, które mogą pomóc w wyborze. Przykładową zabawą może być poruszanie się na około kręgu krzeseł. Jest to jedna z popularniejszych atrakcji, które można spotkać na weselu. Ilość osób w niej uczęszczających waha się od kilku, do kilkunastu osób. Ustawiają się oni wokół krzeseł rozmieszczonych w kółku, jest ich jednak o jedno mniej niż biorących udział w zabawie osób. Podczas, gdy zespół weselny gra muzykę, ochotnicy tanecznym krokiem chodzą wokół koła ustawionego z krzeseł. W momencie, gdy orkiestra przestaje grać muzykę, każdy jak najszybciej powinien zająć miejsce na najbliższym krześle. Ta osoba, która nie znajdzie wolnego miejsca odpada z gry, a jedno krzesło odkładane jest wówczas na bok. Zabawa trwa do momentu, kiedy spośród dwóch ostatnich osób jedna zajmie miejsce na krześle, wtenczas wygrywa.
Inna zabawa, która ma do dyspozycji krzesła nosi nazwę kareta. Uczestniczy w niej dziewięć osób, w tym para młoda, które odgrywają odpowiednie role. Należą do nich: król (którym jest pan młody), królowa (wciela się w nią pani młoda), jeden woźnica, dwa konie oraz cztery koła karety. Krzesła, do których przypisani są uczestnicy ustawiane są w taki sposób, aby odwzorować każde z części karety. I tak w samym środku obok siebie stoją król i królowa, przed nimi zasiada woźnica, przed woźnicą ustawiane są konie, natomiast wokół nich, nieco za końmi rozłożone są koła karety. Każdy z uczestników na początku siada na swoje miejsce. Orkiestra rozpoczyna opowieść o obecnej karecie wymieniając, raz po raz, różne jej elementy lub osoby się w niej znajdujące. Każdy, kto usłyszy swoją rolę, musi jak najszybciej wstać i okrążyć swoje krzesło i ponownie na nim zasiąść. Jeśli uczestnik nie zareaguje na swoje stanowisko lub zerwie się z krzesła z opóźnieniem, musi ponieść karę. Nie jest jednak ona zbyt surowa, ponieważ polega na wypiciu kieliszka wódki bez popitki.
Kolejną zabawą weselną jest popularna chusteczka. Goście weselni ustawieni są w kółku wokół sali, w środku znajdują się najczęściej dwie osoby (zazwyczaj na początku jest to para młoda), z chusteczką w ręku. Na znaną melodię „Mam chusteczkę haftowaną” graną przez zespół weselny zgromadzeni wokół sali poruszają się wkoło, trzymając się za ręce. Osoby znajdujące się w środku tanecznym krokiem chodzą z chusteczką, a następnie kładą ją przed wybraną osobą, klękają na niej wspólnie z wybrańcem, całują się w policzek i zamieniają miejscami.
Oprócz typowych zabaw, w trakcie tańców weselnych tworzony jest często „pociąg”. Zespół muzyczny zaczyna grać również znaną piosenkę „Jedzie pociąg z daleka”, po czym ludzie tańczący na parkiecie tworzą „pociąg” trzymając się jeden za drugim bioder lub ramion i w ten sposób przemieszczają się po sali (lub niejednokrotnie wychodzą na zewnątrz i wracają). Zachęca się, aby pierwszym „wagonem” lub „lokomotywą” była para młoda.
Inną znaną piosenką, która często jest grana przez orkiestrę na weselu są „Kaczuszki”. Goście tworzą koło wokół sali i trzymając się za ręce podczas grania zwrotki, chodzą tanecznym krokiem jeden za drugim. Gdy kapela muzyczna przygrywa refren, należy rękami pokazywać „dziubki”, „skrzydełka” oraz przykucając odpowiednią częścią ciała pokazać „kuperek”.
Ważnym punktem wesela są oczepiny, które odpowiednio prowadzi zespół muzyczny. Konferansjer nawołuje najpierw wszystkie panny obecne na sali, aby utworzyły koło wokół pani młodej siedzącej na krześle. Mają tym samym blokować dostęp panu młodemu, do ściągnięcia z głowy swojej nowej żony welonu. Jeśli pani młoda welonu nie posiada może wybrać wówczas podwiązkę. Gdy pan młody przedostanie się przez ruchomy „mur” z panien i odbierze swoje trofeum, następuje rywalizacja panien o jego zdobycie. Zgromadzone kobiety w dalszym ciągu ustawione są wokół pani młodej, jej mąż najczęściej zasłania jej oczy. Kapela muzyczna przygrywa wybraną przez siebie melodię, w trakcie której panny chodzą w kółko nowożeńców. Gdy muzyka umilknie, pani młoda wyrzuca swój utracony już welon. Ta z panien, która pierwsza go złapie, wedle powiedzenia, powinna wyjść za mąż w następnym roku. Analogiczna sytuacja odbywa się w przypadku pana młodego i zgromadzonych na sali kawalerów. Z tą tylko różnicą, że „zdobyczą” jest krawat lub muszka pana młodego. Utworzona w taki sposób „nowa para młoda” tańczy swój „pierwszy taniec” otoczona wszystkimi gośćmi.
Tego typu atrakcje na zabawie weselnej są obowiązkowe i od samego zespołu muzycznego zależy, czy zostaną one odpowiednio zorganizowane, tak, aby goście oraz para młoda byli zadowoleni. Zatem można powiedzieć, że kapela weselna jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Czasami lepiej nie kierować się niską ceną, bo za nią może się kryć brak profesjonalizmu. Jednak jest to ważny argument przy wyborze. Wszystkie decyzje dotyczące zespołu na imprezę trzeba podejmować rozważnie, przemyśleć wszelkie argumenty i najlepiej odsłuchać wcześniej koncertu danej kapeli muzycznej. Dobre prowadzenie wesela jest gwarantem udanej zabawy oraz zadowolenia gości, co najczęściej wedle pary młodej powinno być najważniejsze.