Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wizyty u lekarzy
#1
Jak często powinno się odwiedzać różnych lekarzy?
O tym, że do dentysty należy chodzić przynajmniej raz na pół roku - to wiem. Wiele osób tak mi mówiło - ale co z pozostałymi specjalnościami i dziedzinami, na przykład oczami? Ostatnio na https://med-lab.com.pl/poradnia-okulistyczna/ spotkałem się z informacją, że okulistę wypadałoby odwiedzać przynajmniej raz na 2-3 lata!!!
Czy ktokolwiek z Was trzyma się tych zaleceń profilaktyki zdrowotnej?
Odpowiedz
#2
Zależy od okoliczności i specjalisty. Sam staram się regularnie badać i chodzić na wizyty.
Odpowiedz
#3
Ja też staram się badać przynajmniej raz w roku. Chodzę do przychodni Nasz Lekarz w Toruniu , tam mamy specjslistów , w razie potrzeby możemy zawsze skorzystać z ich pomocy, jeśli jest taka potrzeba.
Odpowiedz
#4
Tak często jak jest potrzeba, nie latajcie bez powodu do lekarzy bo i tak sa kolejki
Odpowiedz
#5
Masz rację. Ja nie chodziłem w ogóle, a teraz mam problem. Muszę szybko wybrać się do dobrego specjalisty. Mam poważny problem ze wzrokiem, który utrudnia mi pracę. Podejrzewam, że zaczyna się krótkowzroczność. Czytałem o okularach oraz soczewkach https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach i zdecydowanie wolałbym nosić soczewki. 
Odpowiedz
#6
Zależy od osoby, raz na parę lat wypada zrobić komplet badań, jeżeli ma się jakieś przewlekłe schorzenia to częściej.
Odpowiedz
#7
Kobiety powinny przede wszystkim pamietac o regularnych wizytyach u ginekologa i zwiazanych z tym badaniach, cytologia jest bardzo wazna. Dzieki niej mozemy zapobiec przede wszystkim rakowi szyjki macicy, ja wlasnie w ten sposob dowiedzialam sie ze mam wirusa hpv i zaczelam leczenie zelem papilocare, teraz jest juz wszystko dobrze ale profilaktyka to podstawa
Odpowiedz
#8
Pytanie tylko, jaka jest przyczyna takiego stanu?
Odpowiedz
#9
Ja teraz korzystam z wizyt online. Można połączyć się w lekarzem, wysłać zdjęcie, rozmawiać za pomocą kamery. Często to wystarczy, aby trafnie postawić diagnozę.
Odpowiedz
#10
Dobrze, że dzisiaj już coraz więcej osób jest świadomych takich kwestii.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości