Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy warto kupować nowe mieszkania?
#31
Jak mamy zamiar brać kredyt hipoteczny to faktycznie lepiej byłoby się najpierw do tego dobrze przygotować.
Odpowiedz
#32
(07-07-2015, 08:31)marysia.co napisał(a): Jak mamy zamiar brać kredyt hipoteczny to faktycznie lepiej byłoby się najpierw do tego dobrze przygotować.

Tylko, że jeśli ktoś planuje mieszkać w jednym pokoju + kupić mieszkanie z dopłatą, a reszte wynajmować to taki kredyt bardzo często spłaca się nam sam, a to już dość dobry prognostyk. Kolega kupił u dewelopera we Wrocławiu mieszkanie i w ten sposób je wynajmuje i spłaca kredyt - mówi, że nie żałuje. Tutaj można sobie zobaczyć u kogo podobno dość znana firma na rynku Wrocławiskim.
Odpowiedz
#33
To zalezy od wielu czynników. Jesli wiesz, że zostaniesz w tym mieszkaniu na zawse to tak, bo masz prawo do własnych zmian, remontów itd. Jeśli natomiast masz zamiar wyprowadzić się, to lepiej nie pakować się w kredyty.
Odpowiedz
#34
Moim zdaniem warto inwestować w mieszkanie, zwłaszcza nowe - od dewelopera. Znajoma ostatnio w Katowicach kupiła świetną nieruchomość w bardzo dobrej lokalizacji i korzystnej cenie. Współpracowała przy formalnościach z kancelarią notarialną w Katowicach z ulicy Kochanowskiego 18 w związku z czym wszystko poszło bardzo sprawnie. Teraz wykańcza mieszkanie i wkrótce będzie się przeprowadzać.
Odpowiedz
#35
Moim zdaniem warto. W starym budownictwie, a przynajmniej w Polsce, nie zawsze instalacje są odpowiednie.
Odpowiedz
#36
Na pewno warto się zainteresować. Ich ceny są wysokie ale jak weźmiemy pod uwagę w jak dobrym stanie można dostać mieszkanie z rynku wtórnego to poddaje sensowność inwestycji pod znak zapytania. Dlatego na http://elite.nieruchomosci.pl/ będziemy mogli dokonać profesjonalnej analizy.
Odpowiedz
#37
Moim zdaniem najlepiej kupić mieszkanie z rynku pierwotnego, bo ceny mieszkań z obu rynków są porównywalne. Lepiej kupić mieszkanie, które będziesz mógł w pełni wyposażyć i urządzić wedle własnego uznania. Mieszkanie z rynku wtórnego zazwyczaj wymaga odświeżenia w postaci remontu, choćby małego, a ja wychodzę z założenia, że lepiej wyremontować mieszkanie surowe niż zmieniać te umeblowane. Ja, gdybym miała wybierać, to na pewno nie kupiłabym mieszkania ani z jednego a ni z drugiego rynku - zainwestowałabym raczej w dom Smile Kwota wyjdzie podobna, a o ile większy komfort i wygoda mieszkania - bez porównania!! Wink
Odpowiedz
#38
mnie jest to obojętne.
Odpowiedz
#39
Oczywiście, że tak. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że w większych miastach nie opłaca się kupować mieszkań z rynku wtórnego, ponieważ różnica w cenie nie jest znacząca. Możesz rozejrzeć się za mieszkaniami deweloperzy Warszawa na sprzedaz-mieszkan.eu - jest to wyszukiwarka z najbardziej aktualnymi ofertami.
Odpowiedz
#40
Wydaje mi się że warto kupić nowe mieszkanie jeżeli wiesz że tam będziesz mieszkać to jak najbardziej czy to kredyt czy gotówka jeżeli gotówką to zawsze będziesz mógł komuś wynajmować to mieszkanie i zarabiać na tym kasę więc jest wiele wyjść z tej sytuacji. Ja sam planuje kupić nowe mieszkanie ale też zastanawiam się nad budową własnego domu tylko szukam odpowiedniej okolicy na ten dom byle by nie daleko od miasta i swojej pracy lub innych zakładów pracy jeżeli trzeba by było szukać pracy to tak w razie w.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości