Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy warto kupować nowe mieszkania?
#1
Czy warto kupować nowe mieszkanie? http://www.pbg-erigo.pl/oferta/mieszkani...coria.html
Zastanawiam się własnie, czy kupić z rynku pierwotnego czy wtórnego...
Odpowiedz
#2
Myślę, że warto. Dużo zależy od tego, ile masz środków i co jest dla Ciebie w takim mieszkaniu najważniejsze.
Odpowiedz
#3
Ja osobiście sądzą, że warto,
oczywiście zależy to od sytuacji finansowej,
jednak jak to się mówi co nowe to nowe,
są także programy MDM, podobno nie tak korzystne jak wyglądało to na reklamach ale jeżeli ktoś się łapie to też można temat nowego mieszkania przemyśleć,
no i kwestia lokalizacji,
jeżeli ktoś byłby zainteresowany lokalizacją w Białymstoku to proszę zerknąć na tę ofertę Mieszkanie Białystok
Odpowiedz
#4
A ja myślę, że z pierwotnego lepiej zakupić mieszkanie, chyba że jest bardzo ciekawa oferta na rynku wtórnym i nie jest to blok z lat 90 czy 80. Bowiem wyobraźmy sobie, kupujemy mieszkanie na kredyt i załóżmy na 30 lat to kupując w bloku z płyty z lat 80 - 90 to w jakiej będzie za ten czas nasz blok się prezentował ?
Odpowiedz
#5
Jeśli nie planujemy w przyszłości budować domu to ma to oczywiście sens. I najbardziej opłacalne jest chyba mieszkanie z rynku pierwotnego.
Odpowiedz
#6
Nie ma w tym zakresie jednoznacznej odpowiedzi. Można kupić nowe, ale też nie będzie błędem kupienie nieruchomości na rynku wtórnym. Wszystko zależy od wielu czynników - standardu mieszkania, ceny, lokalizacji, wielkości, itp. Nowe mieszkanie wcale nie musi być pozbawione wad. Trzeba ostrożnie przyjrzeć się każdemu szczegółowi, także w zakresie formalnym. W Polsce jest wielu ludzi, którzy zostali oszukani przez developerów. Co do rynku wtórnego polecam zapoznać się z ofertą mieszkań w danym regionie. Sporo ofert sprzedazy mieszkań można znaleźć np. w tym portalu http://nieruchomosci.znajdzto.pl/
Odpowiedz
#7
Zawsze byłam zwolenniczką mieszkań z rynku pierwotnego, ponieważ mieszkania "używane" często nie są warte swojej ceny.
Odpowiedz
#8
Ja też wolę te z rynku pierwotnego. Fajnie jest być pierwszym lokatorem Smile
Odpowiedz
#9
Myślę, że wszystko zależy od tego, co potem. Jeżeli w zamyśle kiedyś tam, ma pojawić się domek, to nie warto inwestować ogromnych pieniędzy w nowe mieszkanie. To niekoniecznie prawda, że im piękniej urządzone, tym lepiej się potem sprzeda. Wielu kupujących na rynku wtórnym woli zrobić to po swojemu. Dla nich kafelki, które zamówiliście z Włoch będą pierwszą rzeczą do skucia Smile
Ale wiadomo, wszystko zależy od kasy
Odpowiedz
#10
Wiadomo, że swoje mieszkanie to marzenie, ale też jestem zdania, że może warto odczekać chwilę i zainwestować we własny dom, w miejscu gdzie sobie wymarzymy. Ja już 5 rok buduję, ale na szczęście przewiduje, że 2016 robię parapetówkę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości