Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własny biznes
#51
(09-07-2017, 16:34)tuptusio napisał(a): Kto nie ryzykuje szampana nie pije Wink

Pewnie że tak,ale trzeba wiedzieć kiedy się wycofać w razie jakby nie poszło.
Odpowiedz
#52
(07-29-2016, 03:57)Gayatri napisał(a): Cześć,
 
Jestem na etapie otwierania małego sklepu zoologicznego, zawsze od małego lubowałem się w zwierzętach. W mojej miejscowości jest nawet jedna z większych giełd z bogatym asortymentem ale do rzeczy. Ponieważ chciałbym zaplanować (w miarę możliwości) koszty wiążące się z prowadzeniem tej firmy proszę o pomoc. Znalazłem już potencjalne miejsce, mam również ustalony kosztorys asortymentu na start, zastanawiam się teraz jak wygląda księgowość? Ostatnio przeglądałem ofertę https://www.mbank.pl/firmy/ksiegowosc/komfort/ czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat? Jakie dodatkowe koszty należy uwzględnić?
 
Dzięki za pomoc

Trzeba zaryzykować niestety musisz zaryzykować ,bez ryzyka się nie obejdzie.
Odpowiedz
#53
Myślę, że warto podjąć to ryzyko. Jeżeli robisz coś z pasji to na pewno wszystko wypali ;-)
Odpowiedz
#54
Własny biznes to ciągłe zmiany czy to w zmianach produkcji czy usług jak również zmiany prawne, które właściciel firmy musi znać. Tak jak wraz z wejściem rozporządzenia RODO ważne jest aby dobrze zarządzać danymi osobowymi. Zapisz się na warsztaty rodo gdzie poznasz praktyczne wskazówki co do tego tematu.
Odpowiedz
#55
Nie chcę dzwonić, dlatego może napisz tutaj więcej informacji o waszej ofercie. Czy macie porównania swoich propozycji z innymi ? Jesteście tańsi nisz oferta Ekassa ?
Potrzebuję kupić samochód dostawczy do firmy - koszt to około 30 tys zł i zależy mi na jak najniższych odsetkach i prowizjach.
Odpowiedz
#56
Samo założenie firmy nie nalezy do prostych zadań. Nie wiem czy bym sobie z tym poradził, ale w takim razie życzę powodzenia. No i na pewno warto w takim razie pomyślec o pomocy prawnej. Radzę sprawdzić kancelarię adwokacką Wojas Pawlak z Gliwic. Oni dopilnują cały proces zakładania i prowadzenia firmy.
Odpowiedz
#57
Myślę, że każdy biznes należy rozwijać małymi kroczkami. Tak, żeby w przypadku niewypału - nie ponieść zbyt dużych strat.
Odpowiedz
#58
Jeśli otwierasz własny sklep zoologiczny to pamiętaj o dobrej reklamie w internecie i również reklamie standardowej, fizycznej. Czy słyszałeś kiedyś o metodzie reklamy jaką jest stand postaci? Używam jej w własnej firmie, mam postawione reklamy przed wejściem do mojej firmy. A co do księgowej to najlepiej skorzystać z jej usług online.
Odpowiedz
#59
W każdej firmie jeśli zatrudniasz pracowników powinny być jakieś benefity dla pracowników, u nas są na przykład pakiety medyczne medicover, nie trzeba być wcale dużym przedsiębiorstwem żeby o coś takiego się starać, medicover ma też ofertę dla małych firm
Odpowiedz
#60
A masz już biuro? Ja korzystałem z usług projektowanie powierzchni biurowych pomorskie. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ miałem do dyspozycji małe biuro, ale pan Jurek zrobił świetny projekt. Pan Jurek to świetny projektant wnętrz pomorskie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości