Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własny CMS - Co wy na to?
#11
Unikalny cms zawsze jest przydatny, poniewaz zawsze to jakis nowy silnik i leiej sie pozycjonuje.
Odpowiedz
#12
Moim zdaniem trudno będzie się przebić z własnym CMS. Na rynku jest kilka udanych systemów zarówno darmowych jak i płatnych, wydawanych przez duże firmy. Tak więc konkurencja z nimi to bardzo ambitne zadanie.
Odpowiedz
#13
Kwestia optymalizacji nagłówków, mikroformatów, tagów - własny CMS, który będzie się dobrze pozycjonował, to ogromne wyzwanie. Oczywiście dla nietypowych serwisów ma sens, ale dla np. bloga czy sklepu - moim zdaniem lepiej zaufać sprawdzonym rozwiązaniom, np. WordPress, mającym całe repozytorium wtyczek itp.
Odpowiedz
#14
Nie powiedziałbym żeby własny skrypt lepiej się pozycjonował - wszystko jest kwestią optymalizacji i odpowiednich wtyczek etc.
Odpowiedz
#15
Dobry CMS to coś pięknego. Tworzysz raz a potem tylko dostosowujesz do potrzeb poszczególnych klientów tworząc im strony firmowe, itp...
Odpowiedz
#16
Sądzę, że lepiej z gotowych skorzystać, jak czegoś nie wiem, co do CMS'a to pytam wujka Google Wink własny CMS może być niestabilny, ale metoda prób i błędów wynagrodzi hojnie Smile
Odpowiedz
#17
Koszty stworzenia własnego CMS będą bardzo wysokie, lepiej korzystać z już dostępnych systemów.
Odpowiedz
#18
Faktycznie napisane własnego CMS'a jest trudne. Niemniej kiedyś podjąłem się takiego zadania i udało mi się stworzyć "chyba" CMS'a Wink
Skrypt posiadał panel administratora do, którego trzeba było się logować. 
Przykładowe strony z panelu administratora:
   
   
   

Zdjęcia te i tak nie są "najbardziej aktualne". 

Możliwości i funkcje:
- Podstawowa konfiguracja strony; Nazwa strony głównej, nazwa podstron, słowa kluczowe,
- Możliwość zmiany napisu w stopce z PA ;P,
- Wbudowany formularz kontaktowy z możliwością ustawienia adresu e-mial w PA oraz z podpisem wiadomości,
- Możliwość dodawania stron, edycji, usuwania,
- Możliwość dodawania newsów - wyświetlane na stronie głównej,
- Możliwość edytowania i usuwania newsów,
- Edycja wszystkich plików: HTML, PHP, CSS z poziomu PA,
- Możliwość komentowania artykułów,
- Możliwość usuwania komentarzy z poziomu PA,
- Możliwość dodawania, edytowania i usuwania widgetów,
- Proste statystki: wszystkich odwiedzin (unikalne) oraz osób online,

Całość wyglądała jak okrojona wersja WP ;P
Szkoda, że nie zrobiłem więcej SS Wink Ale skrypt dalej mam na komputerze.
Problem z takimi stronami polega np. na braku zabezpieczeń przed spamem, samo logowanie do PA też na pewno nie jest jakoś specjalnie bezpieczne. Skrypt również pozwalał na rejestracje, ale włączałem ją tylko wtedy, kiedy potrzebowałem administratora i wtedy podsyłałem linka do rejestracji, kolega się rejestrował po czym plik był usuwany z serwera ;p po prostu rejestracja = dostęp do PA Wink
Zapraszam na Elektroniczny blog  Wink 
Odpowiedz
#19
Zawsze się przyda coś nowego. Kibicuje mocno Wink
Wszyscy ludzie z natury pragną wiedzy (Arystoteles) witryny chłodnicze
Odpowiedz
#20
(06-23-2015, 14:12)acik napisał(a): Zawsze się przyda coś nowego. Kibicuje mocno Wink

Właściciel tego tematu jest nie aktywny na forum od dwóch lat -.-
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości