Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proserwer
#1
Question 
Nie mam odpowiedniego działu więc napiszę tu..potrzebuję waszej pomocy w postaci opnii, doradztwa .. chcę wejśc na proserwer, ponieważ nie mogę dużo płacić pomimo że, w skali rocznej to nie aż takie obciązenie no ale ..

czy serwer mini wystarczy aby moje forum sprawnie funkcjonowało:

Serwer MINI - podstawowe konto o pojemności 100 MB
i transferze rocznym 24 GB.

Dodatkowo otrzymujesz:
- 1 bazę MySQL,
- 1 konto FTP,
- 10 kont poczty (e-mail)

Okres ważności Koszt Forma aktywacji
1 miesiąc (30 dni) 3 zł SMS
3 miesiące (90 dni) 9 zł SMS / PRZELEW
6 miesięcy (180 dni) 16 zł PRZELEW
12 miesięcy (360 dni) 25 zł PRZELEW

a może lepiej zamówić ten?


Serwer STANDARD - standardowe konto o pojemności 300 MB i transferze rocznym 60 GB.

Dodatkowo otrzymujesz:
- 2 bazy MySQL,
- 2 konta FTP,
- 20 kont poczty (e-mail)
- możliwość zamówienia cron'a (harmonogram zadań) - dzienny

Okres ważności Koszt Forma aktywacji
1 miesiąc (30 dni) 5 zł SMS
3 miesiące (90 dni) 15 zł SMS / PRZELEW
6 miesięcy (180 dni) 22 zł PRZELEW
12 miesięcy (360 dni) 40 zł PRZELEW

różnica 15 zł..niby nie dużo ale czy biorąc mini miałabym aż takie ograniczenia? ja nie potrzebuję dużo, wolałabym serwer mini.. czy może ktoś z was mi doradzić ponieważ nie znam się tym, pierwszy raz bym weszła na płatny i czy w ogóle się opłaca mieć na płatnym, obecnie tak dużo for, wydać pieniądze nie sztuka, może pozostać tu gdzie jestem tyle tylko że, u nich dość często jest przerwa techniczna ktora jest dla mnie taka uciążliwa...

z góry dzięki za odpowiedzi
Odpowiedz
#2
Nie patrz na pojemność czy transfer. Liczy się czy jakie są limity obciążeniowe na danym koncie www.
A co do cen w proserwerze no cóż.....

300MB/60GB za 40zł za rok w proserwer
1GB/120GB za 28zł za rok w hostpark.pl
2GB/120GB za 18.45zł za rok w jupe.pl
2GB/240GB za 25zł za rok w altblue.pl

Podałem tu tylko 3 przykłady firm z których sam korzystam od minimum roku. I gwarantuję Ci że jest to o wiele lepszy wybór niż proserwer.

Odpowiedz
#3
oferta beznadziejna.
Ja za 40zł oferuję Tobie:
Miejsce na Dysku : 1GB
Transfer na miesiąc: 8GB
- cPanel 11.30.1/4 PL
- bazy MySQL, b/o
- konta FTP, b/o
- konta poczty (e-mail) b/o
- możliwość zamówienia cron'a (harmonogram zadań)
- codzienny backup
Odpowiedz
#4
dzięki za odp .. 40 to więcej o 15 .. a czy ten jest zły 2GB/240GB za 25zł za rok w altblue.pl .. słyszałam że, proserwer nie ma awarii i jest stabilny...

Obcy a, czy nie ma u ciebie mniejszej kwoty, troszkę się boję tego wszystkiego a z drugiej strony chciałabym mieć sprawnie funkcjonujące forum bez żadnych reklam, obecne nie jest na złym hostingu, przerwy są spowodowane przeciążeniem wakacyjnym, nie są długie no ale są ..dodatkowo muszę co miesiąc semsem kasować reklamy, koszt za 1msc wynosi ponad 11 zł co w skali roku wychodzi dużo, szok ...

mam malusi galimatias w głowie, nie wiem co mam robić, a jak nie będę miała na opłacenie serwera, co wtedy? .. tego się boję.. a, jak będzie cisza? wiem, wiem, liczę się z ciszą, zawsze się liczyłam, nigdy na siłę nie pchałam się nigdzie aby zdobyć użytkowników, to nie w moim stylu, ............ tyle dylematów.. ok, wiem że marudzę .. ale w końcu będę musiała coś postanowić skoro chcę mieć nadal forum...

w takim razie jak już będę gotowa to pomyślę o twoim serwerze Obcy........ a teraz drugie pytanie jeśli się orientujecie.. obecnie za postawienie forum bez wykonania loga i ikon rang ponieważ zrobiłam sama, wydałam 50 zł .. dla mnie to dużo za samo postawienie, weszłam w panel pierwszy raz nie znając MyBB, całe forum musiałam sama bez żadnej pomocy skonfigurować, więc kwota była dla mnie spora..

ile bym musiała mieć mniej więcej za zlecenie przeniesienia forum w całości plus wgranie małych modyfikacji, których nie mam obecnie.. tak w przybliżeniu jesli się orientujecie pomimo że, każdy inną cenę bierze .. muszę się przygotować finansowo i pod tym względem ..

jak możecie prosze was o dop .. dzięki
Odpowiedz
#5
W Altblue.pl mam hosting od 1,5 roku i mogę Ci z pełną odpowiedzialnością go polecić. Na pewno będziesz zadowolona bardziej niż z jakiegoś proserwera.

Co do przenosin MyBB, służę pomocą. tydzień temu nawet przenosiłem swoje forum rowerowe, więc jestem w temacie. A już na pewno nie zedrę z Ciebie jak inni pseudo fachowcy z gimnazjalnym wykształceniem.
Odpowiedz
#6
Dzięki Ibanez za info .. co do przenosin to się zgłoszę, w zasadzie mogłabym już wejść na płatne ale muszę się jeszcze dokładnie zastanowić na tym wszystkim bo nie sztuką wejść a potem znak zapytania lub coś nie tak, najbardziej by mi odpowiadał serwer za 25 zł ponieważ co tu dużo mówić, nie pracuję i jestem uzależniona finansowo, bywa i tak, tak więc dla mnie liczy się i cena i funkcjonalność dlatego cały czas bałam się płatnych for a mogłam, zapewne nie zyskiwałam na tym bo kiedy gro znajomych miało płatne to ja nie i nawet moje reklamowanie nie odnosiło skutku .. poza tym płatny to zawsze płatny, jak dobry to i forum sprawnie funkcjonuje ..

Ibanez mam nadzieję że, uporam się przez tydzień i zgłoszę się do ciebie względem przeniesienia .. dziękuję
Odpowiedz
#7
mam tańsze plany.... znaczy jeden xD za 20zl, szczegóły:

Miejsce na Dysku : 512MB
Transfer na miesiąc: 4GB
- cPanel 11.30.1/4 PL
- bazy MySQL, b/o
- konta FTP, b/o
- konta poczty (e-mail) b/o
- możliwość zamówienia cron'a (harmonogram zadań)
- codzienny backup

Co do przenosin / modyfikacji, jeśli zechcesz w stawić w stopce wskazany przeze mnie banner to jestem w stanie przenieść Cie bez opłat.
Odpowiedz
#8
woow jeszcze taniej, to super....Obcy możesz podać dokładny link i czy muszę mieć koniecznie domenę, czy będę miała u ciebie możliwość założenia darmowej domeny przy zamówieniu , .... odezwę się do ciebie w następnym tygodniu, ponieważ upss obecnie jestem z doskoku w sieci..dziękuję za informację
Odpowiedz
#9
Linka dać nie mogę póki co, bo przebudowuje stronę. Zgłoś się za tydzień. Dogadamy się
Oczywiście dostaniesz darmową subdomene
Odpowiedz
#10
Dzięki Ocy, to nawet świetnie się składa, ponieważ jestem chora i na antybiotyku, w necie z doskoku..zatem za tydzień, napiszę na priwa..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości