Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profesjonalny hosting dla wszystkich ;)
#1
Thumbs Up 
Po tułaczce po różnych darmowy i komercyjnych hostach zdecydowałem się na securityhost i z czystym sumieniem mogę go wszystkim polecić.
Zalety? Brak limitów transferu, baz danych, podpiętych domen. W ofercie jest kilka pakietów różniących się powierzchnią dysku - od 1 GB w górę.
Wysoki uptime i profesjonalne podejście admina do klientów, to tylko niektóre zalety.
Odpowiedz
#2
Według mnie ceny są dość wygórowane, szczególnie że konkurencja dość skutecznie wypchnie ich z rynku. Takie kolosy jak nazwa.pl czy home.pl ma na tyle promocje, że raczej większość z nas legnie właśnie do nich, bądź do mniejszych firm, gdzie znajdziemy równie ciekawe oferty.
.net - 35zł ? To jakiś śmiech Smile
Odpowiedz
#3
Widzę, że kolega Jok3r jest na bieżąco zorientowany w ofercie np nazwa.pl, w przeciwieństwie do mnie.
Sprawdźmy co dziś w promocji oferuje nazwa.pl.
Serwer Active:
  • Powierzchnia dysku: 100GB! wow
  • Transfer, domeny, e-mail, ftp user: bez limitu!
Imponujące.

Ile to kosztuje? Policzmy:
W promocji jedyne 16,50 zł/m-c + VAT = 20,30 zł / m-c (brutto).
Czyli rocznie: 20,30 * 12 = 243,6 zł/rok.
Czy to jest dużo, czy mało, nie oceniam - zależy od potrzeb.
Jeśli jednak nie przeczytałeś regulaminu promocji to się lekko zdziwisz.
Bo roczny koszt utrzymania serwera Active wynosi 490,77 (brutto).
Podzielmy to przez 12 i wyjdzie nam 40,90 zł/m-c.
Podobnie jest z domenami oferowanymi w promocji.
Chyba, że ktoś kupuje serwery i domeny na jeden okres rozliczeniowy i po jego wygaśnięciu korzysta z nowej promocji.
Fakt, różne ludzie mają różne hobby. Jeden znaczki zbiera, drugi promocje w nazwa.pl
Jak to wyliczyłem? A no, przy pomocy ołówka i kartki papieru.
Skąd takie ceny? A no, z regulaminu promocji.

Za prawdę powiadam Wam: Czytajcie regulaminy, a nie będziecie zdziwieni! Wink

P.S.
Żeby było jasne. Nic nie mam do nazwa.pl.
Sam korzystam z ich usług, ale nie koniecznie kupionych w promocji.
Również polecam ich usługi innym - zależy co komu jest potrzebne.
Odpowiedz
#4
Hm, chyba jednak źle mnie zrozumiałeś. Szczerze ? Nigdy nie śledziłem ani promocji, ani regulaminu. Nie mówiłem jednak o promocjach, a o zwykłych domenach, czy serwerach. A nawet wykluczając te dwa kolosy, które zawsze szukają sposobu na zarobek (wnioskując), to są też inne firmy, które oferują tańsze usługi.

Osobiście nie mam nic do tegoż hostingu poza tym, o czym wspomniałem wcześniej Smile
Odpowiedz
#5
ja jestem zdania że domena nie jest istotna i wbrew zdaniu niektórych że domena uwiarygodnia forum . Moim zdnaiem uwiarygodnia je nie domena czy host ale zawartość co wnosi.
Odpowiedz
#6
Odniosę się do powyższych wpisów, więc nie będę ich cytował.
Jok3r, właśnie, ja też nie śledziłem i jak większość nie czytałem regulaminów, aż się naciąłem. Teraz, jak każdy Polak, jestem już mądry. Big Grin

Co do securityhost, to z pewnością da się znaleźć tańszy hosting i nie wykluczone, że o lepszych parametrach.
Jednak, to co mnie utwierdziło w trafności wyboru, to poziom obsługi przez Admina.
Czasami jest to ważniejsze niż pojemność konta i wielkość transferu.

krzysztof903 zgadzam się w całej rozciągłości. Wink
Odpowiedz
#7
(08-19-2011, 18:16)krzysztof903 napisał(a): ja jestem zdania że domena nie jest istotna i wbrew zdaniu niektórych że domena uwiarygodnia forum . Moim zdnaiem uwiarygodnia je nie domena czy host ale zawartość co wnosi.

Załóżmy, że masz stronę/forum/cokolwiek w subdomenie hostingu np. mojastrona.hosting.pl. Rozwijasz stronę, pracujesz na pozycję, ąz pewnego ranka wstajesz a tu hosting się zwinął i w raz z nim Twoja strona. Albo bardziej przyziemny przykład: Serwer nie wyrabia i hosting dziękuje Ci za współpracę i prosi abyś się wynosił od nich. I co? Zaczynasz od początku? A tak tylko zmieniasz delegację domeny na nowy host i przenosisz pliki i strona śmiga dalej. Mógłbym tutaj wymienić Ci jeszcze z 10 innych powodów wyższości posiadania własnej domeny ale to nie miejsce na taką dyskusję.

A żeby nie robić OT to ceny hostingu średnie. Dla mnie nie liczy się transfer bez limitów ale jakie są limity korzystania z zasobów serwera.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości