Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mailing - mocne i słabe strony
#1
Właśnie przeczytałem ciekawy tekst na temat mailingu - jego mocnych i słabych stron (artykuł dostępny jest na http://freshmail.pl/blog/wiedza-i-raport...ie-oplaca/). Wynika z niego, że zaraz po pozycjonowaniu mailing jest najchętniej wybieraną formą reklamy w sieci. Oczywiście mówię tutaj o wysyłaniu wiadomości do osób które się na to zgodziły poprzez akceptację regulaminu, czy zapisując się newsletter. Czy mailing faktycznie jest taki skuteczny? Klikacie na reklamy które przychodzą do was na maila?
Odpowiedz
#2
Ja praktycznie nigdy nie wchodzę w reklamy które przychodzą mi na maila są jednak wyjątki jeśli tekst reklamy naprawdę przykuje moją uwagę.
[Obrazek: UserbarForumReklamowe.jpg]
[Obrazek: userbar.jpg]
Odpowiedz
#3
Ja niestety nie 'klikam' Smile
Odpowiedz
#4
Jeśli faktycznie świadomie zgodziłem się na otrzymywanie informacji tą drogą, to od czasu do czasu wejdę na stronkę z reklamy. Zazwyczaj jednak traktowane jest to u mnie jako SPAM.
Odpowiedz
#5
W sumie tu się zgodzę - na jednej czy dwóch stronach zaznaczyłam opcję newslettera i z tego faktycznie korzystam, ale wszystkie inne maile od razu kasuję
Odpowiedz
#6
Na tym polega skuteczny mailing, ma on przykuć uwagę internauty. Nawet jeśli od razu nie powoduje skorzystania z produktu/usługi to firma powinna zapaść w pamięć odbiorcy.
Odpowiedz
#7
ja Uważam że teraz dużą przyszłość ma Voice mailing http://www.tidetelco.pl/produkty/polacze...ce-mailing . To na chwile obecna jedna ze skuteczniejszych form dotarcia bezpośrednio do klienta. W ten sposób można oferować klientowi nasze usługi ale też umożliwić mu bezpośredni kontakt z nami.
Odpowiedz
#8
Mailing jest skuteczny w kilku przypadkach, zależy od reklamowanego produktu/usługi.

Jeżeli chcemy reklamować szybko jakiś produkt, to mailing jest bardzo dobrym wyborem. Jak wiadomo np. pozycjonowanie jest bardzo wolnym procesem, a mailem możemy wysłać wiadomość do kilku tysięcy osób w ciągu jednego dnia.
Odpowiedz
#9
(03-18-2015, 21:59)yataman127 napisał(a): Mailing jest skuteczny w kilku przypadkach, zależy od reklamowanego produktu/usługi.

Muszę zgodzić się z przedmówcą, ale postaram się trochę rozwinąć temat. Faktycznie dużo zależy od branży usługi/produktu, ale najważniejsze to wysłać ten mail do dobrze dobranej bazy. Na ten przykład, po co wysyłać maila z usługami transportowymi towarów dla biura księgowego.

Kolejnym ważnym aspektem, jest to, co z tego mailingu będzie miał konsument. Utarło się pojęcie, że wszystko, online jest tańsze (tańsze sklepy internetowe/usługi) tak, więc skuteczny mailing, albo musi przedstawiać realną korzyść dla klienta. Powinien zaproponować coś, czego nie ma na rynku albo jest tego za mało (trudno dostępne).

Zaletą mailingu jest największa efektywność pozyskanych klientów do poniesionych kosztów. Po prostu jest najtańszy i najszybszy.

Oczywiście zaleca się, aby taką kampanię łączyć z inną formy reklamy internetowej, ale to już inna bajka.
Odpowiedz
#10
(03-18-2015, 21:59)yataman127 napisał(a): Jeżeli chcemy reklamować szybko jakiś produkt, to mailing jest bardzo dobrym wyborem. Jak wiadomo np. pozycjonowanie jest bardzo wolnym procesem, a mailem możemy wysłać wiadomość do kilku tysięcy osób w ciągu jednego dnia.

W sumie ostatnio stwierdziłam, że jest to skuteczne w przypadku szkoleń internetowych. Ale gdy reklamujemy "zwykły", namacalny produkt to lepiej jest jednak postawić na bardziej "tradycyjne" formy reklamy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości