Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MTA SA] [RPG] Calm Story
#1
[Obrazek: IlSFUh6.png]
Calm Story to nowa odsłona kultowego projektu Calm Life stworzonego przez NeX'a. Na Calm Story ogromną wagę przywiązujemy do jakości gry, dlatego też nasze zasoby są na bieżąco optymalizowane i pisane w taki sposób, aby korzystanie z nich nie utrudniało rozgrywki poprzez nieprzyjemne ścinki. Wszelkie zasoby serwerowe są autorskie. Administracja serwera składa się z osób zaufanych, aktywnych oraz angażujących się w projekt, często też odbywają się wydarzenia, większe, mniejsze i spontaniczne eventy organizowane przez członków Ekipy serwera. Pomimo trudnych sytuacji i niełatwych wyzwań nasz projekt ciągle jest stabilny i nieprzerwanie rozwijany. Naszym głównym narzędziem jest rozmowa z graczami oraz analizowanie ich opinii. Dużą część uwagi przywiązujemy również do zautomatyzowania naszej pracy, aby gracze nie cierpieli na braku naszego czasu oraz żebyśmy mogli zajmować się rozwojem serwera bez dodatkowych obowiązków.

Frakcje
Frakcje to podstawa każdego serwera RPG, na serwerze Calm Story frakcje utrzymywane są w stylu polskim, stąd też gracze mogą dołączyć do Policji, Państwowej Straży Pożarnej lub Służby Drogowej. Policja oraz Państwowa Straż Pożarna prowadzone są przez osoby posiadające doświadczenie i wiedzę na temat danej służby. Często też w życiu realnym należą do wyżej wymienionych służb. Jako Developerzy serwera staramy się rozwijać frakcje pod względem skryptowym oraz modelerskim. Ważnym wyznacznikiem jest dla nas zainteresowanie frakcjami oraz to czy nasi gracze nie nudzą się podczas pełnionej służby, dlatego też zasób frakcji jest często aktualizowany.

Prace dorywcze
Na naszym serwerze możliwe jest zatrudnienie się w pracy dorywczej. Uwzględniamy też możliwość zatrudnienia się jako mechanik w warsztacie samochodowym i pobieranie od graczy doliczki za naprawę pojazdu. Pracami dorywczymi, które można wykonywać na Calm Story są m.in. praca kierowcy autobusu, praca magazyniera (trzyetapowa), praca listonosza, praca połowu ryb, praca jako górnik w kopalni, praca pilota helikoptera transportującego kontenery, praca koszenia trawników oraz praca oczyszczania ulic. Zarobki w pracach dorywczych ustalane są w oparciu o szczegółowe statystyki. Otrzymywane wynagrodzenie jest odpowiednio dopasowane do cen pojazdów, tuningów, nieruchomości oraz innych dodatków. W godzinach: 8-12 (25%), 14-18 (40%), 20-00 (25%) na wylosowanej przez skrypt pracy dorywczej działa premia do wypłaty zapisana w nawiasie przy odpowiednich godzinach.


System pojazdów
Na każdym serwerze RPG ważny jest system pojazdów, ponieważ to na głównie gracze zarabiają pieniądze i to nimi się chwalą. Nasz serwer umożliwia montaż tuningu wizualnego (felgi, spoilery, wloty, progi itd.), tuningu mechanicznego (zwiększenie pojemności silnika, zmniejszenie masy, zwiększenie dystansów pomiędzy kołami, ulepszenie hamulców oraz montaż systemu ABS), możliwy jest też montaż komponentów w postaci tablic rejestracyjnych oraz wariantów. Na serwerze dostępny jest też lakiernik. Unikalnym zasobem, którego na żadnym innym serwerze nie było jest biznes Tuning Cars, gdzie do pojazdu można zamontować customowe paintjoby, turbinę, gwintowane zawieszenie, instalację nitro, przyciemniane szyby, kolorowe lampy i malowane felgi, układy oraz ogumienie.


Eventy
Nasz serwer oferuje wiele rodzajów eventów, które są organizowane spontanicznie przez członków Administracji oraz Moderacji, należą do nich m.in. derby, derby z wybuchającymi beczkami, zrób to pierwszy, spadające panele, spadające siano, turnieje Deathmatch oraz różne wymyślone przez organizatorów eventy pościgowe, poszukiwawcze i inne skonstruowane przez ich kreatywność. Okazyjnie na Calm Story odbywają się eventy w celu urozmaicenia rozgrywki. Do okazyjnych eventów należą: premie na pracach dorywczych, zwiększone szanse na otrzymanie itemów i ulepszeń do pojazdów, losowanie nagród, quizy, wyścigi na czas oraz licytacje pojazdów skonfiskowanych, w ciemno oraz nieruchomości. Wydarzenia te zapowiadane są z odpowiednim wyprzedzeniem na forum, a przygotowane nagrody są zazwyczaj ciekawe.


Dodatki
W celu urozmaicenia gry nasz projekt oferuje dodatki w postaci ekwipunku, w którym znajdują się bronie (można je wykorzystać w strefie DM lub na strzelnicy), części ulepszeń oraz same ulepszenia do pojazdów (można je zamontować w odpowiednim punkcie) oraz dodatkowe przedmioty. Kolejnym dodatkiem jest interakcja z otoczeniem dzięki, której gracze mogą zakupić pojazd offline w komisie. Głównym zastosowaniem interakcji są frakcje i wyjmowanie za jej pomocą przedmiotów z pojazdów jak i również odgrywanie akcji Role-Play. Interakcja jest ciągle aktualizowana o nowe funkcje dla frakcji oraz zwykłych graczy.

Plany
Wymagania społeczności Multi Theft Auto na przestrzeni lat poszły w górę dlatego też my musimy się do nich przystosować. Na bieżąco propozycje graczy są przyjmowane i realizowane. Ważnym zadaniem jest dla nas planowanie i organizacja dodawania nowych funkcji, wszystkie nasze plany rozpisane są już na kilka miesięcy do przodu i dotyczą każdego aspektu rozgrywki na serwerze. Najważniejszymi i jednocześnie największymi planami są organizacje przestępcze oraz zasoby, które będą realizowane w ramach prac nad organizacjami przestępczymi, panel internetowy w celu ułatwienia pracy Administracji i Moderacji oraz umożliwienia graczom podglądu informacji dotyczących ich kont, dalszy rozwój frakcji, zmiana interfejsu graficznego na bardziej schludny i przejrzysty.

[Obrazek: Zrzut_ekranu_1593.png]

[Obrazek: Zrzut_ekranu_1601.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1603.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1608.png]

[Obrazek: Zrzut_ekranu_1611.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1612.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1618.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1621.png]
[Obrazek: Zrzut_ekranu_1620.png]


Informacje

TeamSpeak 3: calmstory.net-speak.net
Discord: discord.calmstory.pl
IP: mtasa://145.239.24.150:22555
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości