Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kosmetyki do włosów
#11
Ze względu na to, że od 3 lat dbam zupełnie inaczej o włosy i jestem zachwycona to muszę się podzielić. Słyszeliście o myciu włosów metodą OMO? Czyli: odżywka - szampon - odzywka. Uwaga teraz bardziej komplikuję: Idealnie jest myć włosy letnią wodą. Pierwsza odżywka powinna być np humekantowa czyli nawilżająca, potem delikatny, łagodny szampon i druga odżywka emolientowa lub emolientowo-proteinowa. Jeśli macie kręcone włosy rozczesujecie je przy pierwszym O potem już tylko palcami. Dalej, raz w tygodniu warto olejować włosy np oliwą z kuchni (serio)- ja rozczesuję moje i lekko je moczę, następnie nakładam troszkę odżywki i na nią olej i rozczesuję włosy. Najlepiej mieć to np z 30 min na głowie. Potem normalne mycie. Jeśli macie kręcone włosy to po umyciu włosów jeszcze na wilgotne dajecie odrobinkę aktywatora skrętu i następnie krem do loków też mało. Zerknijcie w necie na tę metodę. Mi zmieniła życie
Odpowiedz
#12
Ja nie rozstaję się z odżywką do włosów i olejkiem do końcówek włosów. To mój taki must have w kosmetyczce.
Odpowiedz
#13
Dokładnie, przede wszystkim trzeba bardzo dbać o skórę głowy. Pierwszym krokiem może być zmiana szamponu na łagodny - taki, który będzie regenerujący. Co myślicie o healpsorin od https://hermzlabs.pl ? Używać go mogą także osoby z AZS czy łuszczycą
Odpowiedz
#14
Teraz bardzo modne są zabiegi na włosy takie jak keratynowe prostowanie czy też nanoplastia. Warto mieć do tego odpowiednie przygotowanie ale też produkty. Jedno i drugie można zdobyć od świetnej marki INOAR. Podczas ich szkoleń można dostać spore zniszki na ich kosmetyki, co jest dużym plusem.
Odpowiedz
#15
Wydaje mi się, że w temacie włosów to najlepiej zdecydować się na naturalne kosmetyki do włosów. Obecnie jestem jednak na etapie szukania fajnej drogerii i wpadła mi na ten moment w oko strona https://balneokosmetyki.pl/ . Zamawialiście może coś przez ich sklep i możecie podzielić się swoją opinią? Fajnie byłoby coś się dowiedzieć przed zamówieniem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości