Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korzyści, korzyści... jak pisać?
#1
Jak umiejętnie pisać w opisach na stronie www o korzyściach?
Gdzieś czytałam, że najwazniejsze dzisiaj w pisaniu tekstów jest umiejętne podkreślanie i wyróżnianie korzyści - ale jak to zrobić, że tekst nie wyglądał jak "wszystko jest super, piękne, boskie i zajebiste"?
Odpowiedz
#2
Może warto wspomnieć nie tylko o korzyściach? Najpierw napisać jakie są wady, a później zalety?
Odpowiedz
#3
Bezsensu... jak najpierw napiszesz o wadach, to do zalet już nikt nie dojdzie, lepiej umieścić to w odwrotnej kolejnościSmile Tak w każdym razie mi się wydaje na oko.
Ale co do bardziej fachowej wiedzy w temacie, to może przydatny będzie ten artykuł: http://www.whitepress.pl/content-marketi...orzysci-2/ ?
Porusza właśnie kwestie języka korzyści w tekstach marketingowych.
Odpowiedz
#4
Hmm, dla kogoś na przykład jedna zaleta może być obojętnym czynnikiem, a dla kogoś innego wada, nie wadą (zależy co opisujemy). Może pisać tak obiektywnie, bez koloryzowania przesadnie, to i to jest takie, czarne na biały.
Czy oc z kancelarią ulmer znana jest w waszym środowisku?
Odpowiedz
#5
Nie sądzę, że tym przypadku powinno pisać się o wadach. Myślę, że najlepszą opcją jest pisanie o zaletach i popieranie ich konkretnymi przykładami.
Odpowiedz
#6
Opisz zalety odnosząc się do działania produktu w rzeczywistości.
Odpowiedz
#7
Są takie poradniki w Inernecie jak pisać o korzyściach itp.
Odpowiedz
#8
Pisanie poczytnych tekstów to nie jest taka prosta sprawa jak się Wam wydaje. :-) Wszystkim, którzy pragną wiedzieć jak coś napisać, aby było nie tylko ciekawie, ale PRZEDE WSZYSTKIM na temat polecam pracę nad warsztatem. Szkolenie swojego "pióra" (klawiatury :-)) to zadanie dla niektórych bardzo przyjemne, dla innych żmudne, ale na pewno warto to robić (choćby li tylko dla własnej satysfakcji). Nie dam Wam "przepisu" na to jak napisać dobry tekst, ale mogę zdradzić, że da się tego nauczyć i jest to osiągalne. Polecam choćby szkolenie  "Webwriting-wprowadzenie do pisania tekstów internetowych" do znalezienia na http://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia/lista-szkolen
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości