Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KARnet 15+ - czy ta inicjatywa pomoże młodym?
#1
Ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego współfinansowanych jest wiele inicjatyw mających na celu wyrównanie szans różnych grup społecznych w rozmaitych dziedzinach życia. Jedną z nich jest KARnet 15+, skierowany do młodzieży w wieku 15-25 lat (w szczególności zagrożonej wykluczeniem społecznym - tzw. trudna młodzież), osób pracujących z nią (instytucje pomocy społecznej) oraz do pracodawców. Projekt zainicjowany został w Poznaniu i Wrocławiu, tam też powstały Kluby Aktywności Rozmaitych, w ramach których pracowano z grupą docelową. Generalnie chodziło w tym wszystkim o to, aby u tych ludzi obudzić postawę aktywną i czynną zamiast dotychczasowej roszczeniowej, a następnie ułatwić im wejście i utrzymanie się na rynku pracy. O korzyściach z tego płynących nawet nie trzeba pisać. 
Co myślicie o takich przedsięwzięciach? Czy ich forma jest właściwa, skuteczna według Was? A może macie inne pomysły na poprawę sytuacji? 
Liczę na fajną dyskusję Smile

PS
Dla zainteresowanych oficjalna strona projektu: http://karnet15plus.pl/o-projekcie/projekt/
Odpowiedz
#2
Słyszałam o tym, ale chyba nie jest to trafiony pomysł. Ma dużo wad.
Odpowiedz
#3
(12-12-2015, 19:46)madeja napisał(a): Słyszałam o tym, ale chyba nie jest to trafiony pomysł. Ma dużo wad.

Np. jakich?
Odpowiedz
#4
Powiem tak: inicjatywa mi się bardzo podoba i uważam, że ma sens. Ale jak wyjdzie w praktyce - czas pokaże.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości