Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy chwilówki są wpisywane do BIK?
#1
Czy wiedzieliście, że pożyczając pieniądze od prywatnej instytucji, nie mamy pewności, czy informacja o tym znajdzie się w BIK? Sama, dowiedziałam się o tym czytając jeden z artykułów opublikowanych na https://www.finai.pl/ i jestem w totalnym szoku!
Odpowiedz
#2
Drogi kolego.
Musisz zrozumieć pewne fakty. To, że Twoje dane się pojawią w bik (być może już tam są) nie zmniejsza Twojej zdolności kredytowej. Jeśli weźmiesz pożyczkę i ja spłacisz terminowo, to raczej na plus.

Nie wiem czy kiedyś zaglądałeś w raport biku, ale wygląda on tak, że jest suma zobowiązań jakie kiedyś pożyczałeś:
- kredyty
- pożyczki
- karty kredytowe
- limity debetowe
- i wszystko inne.

Jest tam łączna kwota zobowiązań i tego co zostało do spłaty. Jeśli czegoś nie spłacasz to jest to odznaczone - np. spłata kredytu po terminie. A jeśli spłacasz, to wyróżnione jest, że nie było np. przeterminowanej spłaty powyżej 30 dni.
Takie tam różne dziwadła mają, ale same produkty jakie miałeś nie wpłyną na Twoją historię kredytową.
Poszukaj na forach czy ktoś przez chwilówkę miał problem z otrzymaniem kredytu. Nie znajdziesz zupełnie nic, a prędzej to, że nie ma z tym problemu.
Pozdrawiam
kliknij tutaj
Odpowiedz
#3
Niektóre są wpisywane do BIK, jednak nie wszystkie firmy umieszczają tam informacje. Na pewno robi to Provident i wonga. Ale w niedalekiej przyszłości wszyscy będą tam wpisywać, bo ustawa antylichwiarska to wymusi. Ustawa wprowadzi też coś takiego jak kalkulator lichwy, który pomoże obliczyć czy dana chwilówka jest zgodna z prawem.
Odpowiedz
#4
Pewnie zależeć będzie od firmy pożyczkowej, ale sądzę że raczej tak i to w większości przypadków.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości