Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Avernus Najlepszy Polski Serwer RPG+Mody
#1
IP: s54.mineserv.eu:22008

NAJLEPSZY POLSKI SERWER RPG
NIE POSIADAMY AUTORSKIEJ MAPY ANI AUTORSKICH PLUGINÓW
ZEBRALIŚMY TO CO NAJLEPSZE I POŁĄCZYLI W CAŁOŚĆ

DLA GRACZY, KTÓRZY MAJĄ DOŚĆ ZWYKŁEGO MINECRAFTA


Miłości Moja,

Powiedz mi co robić gdy cały znany świat legł w gruzach? Kim są wszyscy ci władcy, szubrawcy i przyjaciele w obliczu takiej potęgi jaką jest śmierć? Prawie nikt się nie ostał, a cały świat pogrążył się w ogniu. Echa kataklizmu dotarły nawet tutaj. Rozpaczliwy krzyk milionów; przerażeni, niepewni, zdezorientowani umierali. Powiedz mi, dlaczego?

Nie ma już Cesarstwa. Od teraz każdy świat, uwolniony od władzy Imperatora, dostał szansę, szansę okupioną krwią największych umysłów całego znanego uniwersum, szansę na napisanie własnej historii. Zwykli chłopi nie odróżnią tego dnia, od innych. Ich życie toczy się według utartych schematów i przyzwyczajeń, a umysły zajęte codziennymi troskami, nie pozwolą wyczuć śmierci i żalu, unoszących się w powietrzu. Nawet Ci marni królewicze tego świata, którym czas zlatuje wyłącznie na zabawie i harcach, nie spostrzegą czarnych motyli, które zasłonią słońce.

Żal mi wiedzy, tak bardzo będzie mi brakować tych wszystkich ksiąg i zawartej w nich potęgi, wszystko przepadło. Odkrycia, na które tysiące ludzkich istnień zostało poświęconych. Magia, zdolna przenosić góry. Obeliski, pałace, cudy architektury. – Kolejne ofiary ludzkiej zachłanności. Nie wiem dlaczego nadeszła zagłada. Mogę się jedynie domyślać, że siła, którą z takim zapałem staraliśmy się zmusić do posłuszeństwa, w końcu wymknęła się nam z rąk.

Imperator odszedł pomiędzy Bogów. My też musimy odejść, wiesz to równie dobrze jak ja. Ci którzy pozostaną powinni do wszystkiego dotrzeć sami, inaczej podzielą nasz los. Chciałbym, nim pogrążę się w cieniu, jeszcze raz Cię pocałować. Poczuć smak twoich warg i zatracić się w nim zupełnie. Przeklinam wszelkie potęgi za ten parszywy koniec. Niechciane, gorzkie łzy wypełniają me serce, na myśl o wiecznej ciemności, która nas pochłonie. Kiedy przeczytasz ten list, nie zwlekaj, dołącz do mnie w zaświatach, najdroższa.

Na zawsze Twój, Varro

* * *

Żyjecie na gruzach przeszłości nie pamiętając o swoim dziedzictwie. Wertujecie pokruszone manuskrypty wspominając chwałę przodków, lecz nie macie odwagi podążyć ich śladem. Toczycie nic nie znaczące wojny o rzeczy, które przeminą z waszym pokoleniem. Uprawiacie kuglarskie sztuczki, zachłystując się okruchami starożytnej wiedzy. Jesteście jak osierocone dzieci, lękające się dorosnąć.

Ja zaś wkroczyłem na drogę, z którego zeszliśmy dawno temu i z podniesioną głową podążam za cieniami naszych ojców. Pragnę walczyć o rzeczy nieprzemijające, dzięki którym moje imię będzie zapamiętane na wieki. Pragnę przywrócić magii jej dawny, blask oraz obalić samozwańczych bogów. Mam zamiar zostać Imperatorem i odbudować Cesarstwo. Kto chce, niech pójdzie za mną.
— pierwszy Imperator Świętego Cesarstwa


Pół tysiąca lat minęło od czasu, gdy magiczny kataklizm unicestwił stare Cesarstwo, zamykając międzywymiarowe portale łączące jego światy. Dawni bogowie odeszli, dawna wiedza została zapomniana a linia cesarskich spadkobierców wygasła. Dziesiątki suwerennych władców panują nad Podzielonymi Ziemiami, walcząc ze sobą, zawiązując i zrywając sojusze. Będący na ich służbie uczeni starają się na nowo odkryć tajniki prastarej magii, a poszukiwacze przygód przetrząsają zakurzone krypty i grobowce w poszukiwaniu starożytnych artefaktów... Zbliża się jednak kres Wieków Ciemnych i nadchodzi świt nowej epoki. Na polach bitew pojawia się broń palna, prasa drukarska zastępuje skryptoria a pełnomorskie żaglowce docierają do najdalszych krańców świata.

Kim chcesz być? Spokojnym kupcem, którego jedynym zmartwieniem będą rosnące podatki? Wyrachowanym najemnikiem, oferującym swoje usługi każdemu kto dobrze zapłaci? Uczonym magiem, prowadzącym w zaciszu swej wieży badania niezrozumiałe dla zwykłych śmiertelników? Zręcznym złodziejem, prostym rolnikiem.... Królem? A może zuchwale marzysz o tym, by ogłosić się Imperatorem i zjednoczyć świat pod jednym berłem?

(Filmik z serwera)
https://www.youtube.com/watch?v=andxt3H_aU0
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości